“Conference Agenda”版本间的差异
来自cslt Wiki
| 第4行: | 第4行: | ||
|ICASSP 2017 || Pass ||New Orleans, USA|| 12/9/2016 || 3/5/2017-3/9/2017 || TZY, LLT | |ICASSP 2017 || Pass ||New Orleans, USA|| 12/9/2016 || 3/5/2017-3/9/2017 || TZY, LLT | ||
|- | |- | ||
| − | |InterSpeech 2017 || ++ ||Stockholm, Sweden|| | + | |InterSpeech 2017 || ++ ||Stockholm, Sweden|| 3/14/2017 || 8/20/2017-8/24/2017 || TZY, LLT |
|- | |- | ||
|ACL 2017 || ++ || Vancouver, Canada || 2/6/2017 || 7/30/2017-8/4/2017 || FY, ZAD, ZSY, ZJY | |ACL 2017 || ++ || Vancouver, Canada || 2/6/2017 || 7/30/2017-8/4/2017 || FY, ZAD, ZSY, ZJY | ||
2016年11月2日 (三) 05:03的版本
| Conference | Remaining days | Venue | submission deadline | conference date | target people |
|---|---|---|---|---|---|
| ICASSP 2017 | Pass | New Orleans, USA | 12/9/2016 | 3/5/2017-3/9/2017 | TZY, LLT |
| InterSpeech 2017 | ++ | Stockholm, Sweden | 3/14/2017 | 8/20/2017-8/24/2017 | TZY, LLT |
| ACL 2017 | ++ | Vancouver, Canada | 2/6/2017 | 7/30/2017-8/4/2017 | FY, ZAD, ZSY, ZJY |
| IJCAI 2017 | ++ | Melbourne, Australia | 2/19/2017 | 8/19/2017-8/25/2017 | |
| ICML 2017 | ++ | Sydney, Australia | 2/5/2017 | ? | WY |
| NIPS 2017 | ++ | Long Beach, CA, USA | TBD | 12/4/2017-12/9/2017 | FY, WY |
| EMNLP 2017 | ++ | TBD | TBD | TBD |